20

Saturday, October

Noclegi nad morzem i góry Karpacz, Zakopane centrum

Wilanów
Wilanów

Wilanów

Wilanów
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

podroze (9)Pałac w Wilanowie został wybudowany przez Jana III Sobieskiego dla swej ukochanej żony Marysieńki a budując go wzorował się na francuskim Wersalu. Pałac stał się podmiejską rezydencją wzbudzającą zachwyt wszystkich odwiedzających. Historia miłości królewskiej pary także była bardzo ciekawa, gdyż poznali się, gdy ona była jeszcze żoną innego mężczyzny a dopiero po jego śmierci została żoną króla a ślub dawał im nuncjusz papieski, który potem został papieżem. Piękny barokowy pałac został zaprojektowany przez włoskiego architekta Augustyna Locciego. Wokół pałacu powstał piękny ogród z rabatami o geometrycznych kształtach, które gdy zakwitły wyglądały, jaki przepiękne kobierce. Z początku rezydencja znana była pod nazwą Villa Nova, ale z czasem nazwę spolszczono i tak narodził się Wilanów.
Dziś jest to Muzeum Pałac w Wilanowie (wspaniałe królewskie komnaty zachowały się do dziś prawie w niezmienionym stanie) i Muzeum Plakatu a w dawnej ujeżdżalni pałacowej oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.
W czasie letnich wakacji odbywają się tu liczne imprezy kulturalne takie jak na przykład Letnie Koncerty Królewskie w Ogrodzie Różanym czy Letnia Akademia Muzyki Dawnej?

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Tags: etykiety inspekcyjne na zamówienie, rozstępy biceps, przeszczep łąkotki warszawa, kubota l3200 cena, usuwanie graffiti toruń, Tanie multiplikatory, Vademecum elektryka SEP, mezoterapia vivaderm, fluorokrzemian glinu, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, zerwany triceps

About the author:

Related posts
Pomoc medyczna w Niemczech Helper, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, Szamba Betonowe Ropczyce, 6es7521-1bl00-0ab0 sterownik, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, przenośniki Primacon, taśmy transportujące Primacon, armatura łazienkowa Dornbracht, salon kosmetyczny N25, Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego