20

Saturday, October

Noclegi nad morzem i góry Karpacz, Zakopane centrum

Wakacje w Rewalu
 /  / Wakacje w Rewalu
Wakacje w Rewalu

Wakacje w Rewalu

Wakacje w Rewalu
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Być może wyda się to komuś wydać zdumiewające ale Rewal jest kąpieliskiem nadmorskim które jako ostatnie pośród wypoczynkowych kurortów gminy otrzymał ekskluzywny certyfikat Błękitna Flaga.

Starania władz Rewala o ten znakomity certyfikat w przeszłości były skazane na przegraną przez wzgląd na niewystarczająca infrastrukturę turystyczną w bliskim sąsiedztwie plaży. Chodzi tu o szeroko rozumiane promowanie ochrony środowiska, o tzw bezpieczne wejścia na plażę, zapewnienie czystości, zapewnienie toalet i sanitariatów itp, zdefiniowanie plaży strzeżonej itp. W 2012 roku udało się władzom kurortu spełnić surowe uwarunkowania międzynarodowego wyróżnienia i odznaczenie Błękitna Flaga – gwarancja bezpiecznego plażowania w harmonii z naturalnym środowiskiem, zawisła nad rewalską plażą.

Na nadaniu certyfikatu zyskał niewątpliwie cały kurort a w szczególności centrum Rewala i dzielnica nadmorska. Teraz można tam bez problemu przysiąść i zrelaksować się, odpocząć na licznych ławeczkach, oglądać osobliwe stalowe rzeźby prezentujące wieloryby i pozwolić dzieciom bawić się wśród ciekawych fontann.

Niepodważalną atrakcją jest także przylegający do wybrukowanego placu w centrum Rewala imponujący i szeroki taras widokowy tuż nad samą plażą. Z tarasu można podziwiać uroki polskiego morza a także brzeg morski ciągnący się aż po linię horyzontu. Taras widokowy wypełnia się turystami przez cały dzień ale wyjątkowo oblegany jest wieczorami kiedy to podziwiać możemy gasnące słońce nad linią horyzontu.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Tags: bcaa katowice sklep, elwix torba, Usuwanie owłosienia żary, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, osb stopfire, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Gniewiński portal, trioxygen 5, szycie firan kędzierzyn, docieplenie granulatem Radom, Fotoprzekaźnik Sick

About the author:

Related posts
Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, Primacon taśmy transportowe, Szamba Betonowe Ropczyce, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, radio taxi ketrzyn, gabloty szklane Paraga Centrum, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, Listwa oświetleniowa mardom mdb100