15

Thursday, November

Noclegi nad morzem i góry Karpacz, Zakopane centrum

Turystyka w średniowieczu
 /  /  / Turystyka w średniowieczu
Turystyka w średniowieczu

Turystyka w średniowieczu

Turystyka w średniowieczu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie25.jpgWiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, że turystyka była zjawiskiem znanym również w danych czasach. Przykładowo w średniowieczu najczęstszymi motywami wypraw były bardzo często względy czysto religijne. Ludność chrześcijańska podróżowała przede wszystkim do Rzymu, terytorium dzisiejszego Izraela, a także grobowca apostoła Jakuba w Santiago de Compostela. Pielgrzymki odbywali także hinduiści oraz wyznawcy buddyzmu, a Arabowie podejmowali wyprawy najczęściej w celach handlowych.

W Europie młodzi arystokraci wysyłani byli przez rodziców po nauki na zagraniczne uniwersytety, aby poszerzali oni swoją wiedzę. Oblegany był zwłaszcza Uniwersytet Boloński i uczelnie w Padwie oraz Niemczech.

Okres średniowiecza, a także renesansu to również znane wyprawy odważnych podróżników ? wyprawa Marco Polo do Chin, Muhammada Ibn Battuty do krajów azjatyckich i afrykańskich oraz podróż Francesco Petrarki w Alpy Prowansalskie. Mieliśmy też wtedy do czynienia z Wielkimi Podróżami Geograficznymi jak choćby odkrycie drogi morskiej do Indii oraz Ameryki przez Krzysztofa Kolumba.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
Pomoc medyczna w Niemczech Helper, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, Szamba Betonowe Sokołów Podlaski, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, Amplituner AV Yamaha RX-A750, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty