16

Tuesday, October

Noclegi nad morzem i góry Karpacz, Zakopane centrum

Turystyka w Egipcie po rewolucji
 /  /  / Turystyka w Egipcie po rewolucji
Turystyka w Egipcie po rewolucji

Turystyka w Egipcie po rewolucji

Turystyka w Egipcie po rewolucji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_podroze2.jpgTurystyka stanowi tradycyjnie jedną z głównych branż w Egipcie, która generowała najwięcej dochodów. Zmieniło się to w czasie rewolucji, kiedy to zanotowano olbrzymi spadek dochodów z turystyki. Sytuacja w kraju od czasu obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka cechuje się dużą niestabilnością. W początkowych latach po rewolucji turyści czuli się jednak w Egipcie dość bezpiecznie. Teraz się to zmienia. Wydarzenia takie jak zamach bomowy na turystyczny autokar, w którym zginęły cztery osoby, czy pogróżki dżihadystycznego ugrupowania Ansar Bajt al-Magdis skierowane do obcokrajowców z pewnością nie zachęcają do odwiedzenia Egiptu.

Turyści w trosce o swoje życie rezygnują ze zwiedzenia piramid i wybierają inne kierunki, mimo iż biura podróży bardzo obniżyły ceny.
Również polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu, również do resortów wypoczynkowych, takich jak Sharm el Sheikh, Hurghada, Tabie, Nuwajbie i Dahab, które do tej pory cieszyły się olbrzymią popularnością wśród turystów.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Tags: Tanie multiplikatory, vetrex okna bielsko biała, fluorokrzemian glinu, osb stopfire, drążenie foremników, trioxygen 5, Minikoparka Gorlice, endoskop laryngologiczny sinutronic, bcaa katowice sklep, Wiedzopedia, rodogosz ogrody

About the author:

Related posts
Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, geodeta Chełmża, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, Lampa wisząca Spinner LED, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, akcesoria do łazienki Apavisa