20

Saturday, October

Noclegi nad morzem i góry Karpacz, Zakopane centrum

Podróże turystyczne w starożytności
 /  /  / Podróże turystyczne w starożytności
Podróże turystyczne w starożytności

Podróże turystyczne w starożytności

Podróże turystyczne w starożytności
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie27.jpgNiewiele osób tak naprawdę wie o tym, że turystyka wcale nie jest zjawiskiem nowym, tylko ma swoje korzenie już w starożytności. Już w starożytnej Grecji niezwykle popularne były wyprawy do odległych miast-państw takich jak Olimpia ( na przykład z okazji organizowanych tam co cztery lata igrzysk olimpijskich ), Ateny czy Delfy, gdzie znajdowała się słynna Wyrocznia Delfijska.

O ile w Grecji podróże turystyczne, z racji mało rozbudowanej sieci drogowej, odbywały się raczej drogą morską, o tyle na przykład w starożytnym Rzymie ludność przemieszczała się do różnych miast już brukowanymi traktami, wzdłuż których często były rozmieszczone zajazdy i miejsca do odpoczynku. Rzymianie najchętniej wybierali się w podróże w celach wypoczynkowych i zdrowotnych, a celami ich wypraw były nadmorskie oraz alpejskie kurorty.

Podróżowali też przedstawiciele kultury Egiptu, Mezopotamii oraz ludność z krajów arabskich. Ci ostatni z reguły wyruszali na wyprawy w celach handlowych, poszukując rynków zbytu na swoje towary.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Tags: CPE Gliwice, biceps 34cm, złomowanie auta tarnobrzeg, trioxygen 5, plisy Oświęcim, kinesiotaping bielsko biała, ra nails lakier hybrydowy, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Gniewiński portal, baront schody, kreda sisa

About the author:

Related posts
Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego, przenośniki Primacon, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, mezoterapia vivaderm, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Bidet wiszący Catalano New Light 1BSLI00, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20